olio di pesce o olio di fegato di merluzzo

Kāda ir atšķirība starp zivju eļļu un Omega-3?

ēs visi zinām par omega-3 labvēlīgo ietekmi uz mūsu veselību. Bet kā ar ieteicamo dienas devu mencu aknu eļļas? Vai tā ir omega-3? Vai mencu aknu eļļa un zivju eļļa ir viens un tas pats? Visi šie termini tiek tik daudz izmantoti, nav brīnums, ka apmulstam tajos. Patiesībā, tie neapzīmē vienu un to pašu.

Omega-3 ir termins, kas apzīmē polinepiesātinātās taukskābes. Zivju eļļa ir produkts, kas ir bagātīgs ar Omega-3 taukskābēm.

Möller’s šķidrā zivju eļļa tiek ražota no Ziemeļaustrumu arktisko mencu aknām, bet kapsulas satur īpaši koncentrētu zivju eļļu, kas iegūta no visas zivs, parasti anšoviem un sardīnēm.

Zivju eļļa satur vērtīgās DHS un EPS taukskābes

Ir trīs veidu Omega-3 taukskābes. Viena no tām ir ALA (alfa-linolskābe), kas ir sastopama vairākos augu valsts produktos, bet tikai jūras produkti satur garo ķēžu Omega-3 taukskābes EPS (eikozapentaēnskābi) un DHS (dokozaheksaēnskābi). Ir pierādīts, ka cilvēkiem ikdienā būtu jāuzņem vairāk jūras produkti, jo šīs taukskābes ir nozīmīgas smadzeņu, sirds un redzes veselībai.

Vai organisms pats ražo Omega-3?

Jā un nē. Viena no Omega-3 taukskābēm – dokozaheksaēnskābe (DHS) ir atrodama vairumā no cilvēka organisma šūnu membrānām un arī dažos orgānos tās koncentrācija ir augstākā kā citos. Organisms spēj pārvērst ALA taukskābes (kas atrodamas augu valsts produktos) par EPS un DHS taukskābēm, taču šie procesi nav īpaši efektīvi. Garo ķēžu DHS un EPS taukskābes augu valsts produktos ir atrodamas jūras aļģēs. Tās savā uzturā lieto mazās jūras zivis, kuras tālāk apēd lielākas zivis. Cilvēki parasti izvēlas uzturā iekļaut lielākas jūras zivis, kas bagātīgas ar Omega-3, piemēram, lasi, makreli, siļķes un mencas.

Zivju eļļa kā Omega-3 avots

Ir nozīmīgi iekļaut uzturā Omega-3 taukskābes, ikdienā ēdot zivis un jūras produktus, kā arī izvēloties Möller’s šķirdro zivju eļļu vai kādus no uztura bagātinātājiem kapsulu veidā. Tas palīdz uzturēt adekvātu garo ķēžu Omega-3 taukskābju daudzumu organismā. Augu valsts Omega-3 ir iespējams uzņemt, uzturā iekļaujot vairāk augu eļļas, graudaugus, sēklas un riekstus.

Cik daudz Omega-3 ir zivju eļļā?

Iemesls, kāpēc zivju eļļa un Omega-3 bieži tiek minēti vienā teikumā, ir tas, ka zivju eļļa ir labākais pieejamais Omega-3 avots. Tas nenozīmē, ka citi avoti ir mazāk vērtīgi vai ka tajos esošās taukskābes ir zemākas kvalitātes. Tas tikai nozīmē, ka zivju eļļā ir lielāks šo taukskābju daudzums uz vienu mērvienību. Tējkarote Möller’s šķidrās zivju eļļas (5 ml) satur pat 1,2 gramus Omega-3 taukskābju, no kurām DHS veido 0,6 gramus un EPS – 0,4 gramus.

What is good health?

Do you have a good lifestyle?

Lifestyle simply means the way in which you live. Health and lifestyle go hand in hand. You might feel you have a good lifestyle if you are physically active, eat healthily and generally experience a sense of wellbeing. Conversely, if you want good health you should also have a good lifestyle.

Physical activity is the major contributor to a good lifestyle, but diet, drugs, stress, sleep and social conditions are also play an important role. Being able to use the body properly to avoid injury also affects lifestyle. Physical activity can also prevent depression and help you to recover more quickly from mental illness, both of which obviously affect your lifestyle.

Diet can be a difficult topic for many. Perhaps you eat too much or too little or maybe you find it hard to know what foods to combine to have a balanced diet. It’s also important to eat food that contains important vitamins, minerals and dietary fibre, omega-3 and antioxidants. On top of all this, you also need to get enough energy, protein and the correct fatty acids. The requirement for these nutrients changes throughout your life. When you are older you also have different requirements than children and younger adults. Women also have different requirements than men. Pregnant and breastfeeding mothers also have special requirements.

When you get older, you lose muscle mass and your body requires less energy and therefore less food. You may lead a less active life than you did before, which is why you require less food. However, your need for minerals, vitamins and other nutrients remains the same. Of course, there are plenty of healthy and active older people, but when you reach 70 to 80 years of age, it’s easier to become ill, especially during flu season.

Some steps you can take to improve your lifestyle and health are to:

What is good quality of life?

The World Health Organisation (WHO) defines quality of life as a state where the individual can realise their potential, cope with normal stressful situations, work in a rewarding and positive way, and be able to contribute to others and society. 

Quality of life is a wide and somewhat diffuse concept that includes joy in, and a desire for, life. These are values that are rather felt than measured, which in turn are based on personal environment and choices. Quality of life doesn’t necessarily depend on being healthy or sick. It’s the moments between worries, sorrows, problems and ailments that matter. For example, if you have a chronic illness, a feeling of mastery can be important when talking about quality of life.

To sum up, quality of life is a combination of health, lifestyle, networks and social support. It’s about experiencing joy, meaning in life, satisfaction, security and a sense of belonging, as well as being able to use your strengths. It’s also about feeling interest in life, coping with everyday situations and a being committed to something or someone. If you have good quality of life, you will be able to cope better with the inevitable stressful situations in life.

Mūsu produkti

Get inspiration on our Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.